Uncategorized

Clever Fox Planner – planer zawodowo-rozwojowy

Pani Espresso zmienia branżę – co za tym idzie, będę zdobywać nową wiedzę, umiejętności i kwalifikacje. Poczułam, że pierwszy raz w życiu potrzebuję planera przeznaczonego wyłącznie do tego celu, po czym spojrzałam na mój nowy Clever Fox Planner w wydaniu tygodniowym i powiedziałam: “Aha!” 😉 Dziś opowiem Wam, jak mam zamiar z niego korzystać.

A co to ten Clever Fox Planner?

A taki sprytny niedatowany planer z tygodniem po lewej, a rozkładówką do notatek po prawej stronie 😉 Wydaje się idealny do planowania realizacji celów (bardzo goal-oriented, że tak powiem), więc jako planer rozwojowy powinien świetnie się sprawdzić. Możecie zobaczyć dokładnie środek w video TUTAJ.

Po co osobny planer związany z pracą?

No właśnie. Tak jak pisałam powyżej, zmieniam branżę. Będę mieć dużo informacji do przyswojenia, a przy tym chcę trzymać rękę na pulsie mojego rozwoju zawodowego (i osobistego częściowo przez to też!). Wszystko razem z moimi osobistymi planami nie zmieściłoby się w żadnym planerze (co innego bullet journal, ale w 2020 nie będę go używać typowo do codziennego planowania, więc ta opcja odpada).

Do czego mam zamiar używać planera?

  1. Do planowania rozwoju zawodowego. Genialne, prawda? 😉 Z tyłu jest około 50 stron w kropki, na których mam zamiar rozpisać między innymi ścieżkę zawodową, którą będę chciała obrać, poszczególne etapy i kroki.
  2. Do planowania nauki języków i śledzenia postępów. Czyli projekt 10before30 ze szczegółami.
  3. Do śledzenia przeczytanych/obejrzanych/wysłuchanych materiałów związanych z nową branżą i z biznesem w ogóle: czasopism, książek i artykułów + do robienia skrótowych notatek.
  4. Do wprowadzania dobrych nawyków związanych z pracą i planowaniem w tym temacie – planer ma fabrycznie wydrukowany habit tracker na każdy tydzień i zamierzam go wykorzystać właśnie w tym celu.

Kiedy i jak będę go używać?

W domu, rzut oka przed wyjściem do pracy, i kilka razy w tygodniu wieczorem. Nie będę go ze sobą nosić, chyba, że na jakieś spotkanie z HR albo, tak jak w przypadku planera blogowego, gdy będę chciała sobie poplanować w terenie przy dobrej kawusi 😉

Jestem ciekawa, jak planer sprawdzi się w praktyce, bo o ile dobrze pamiętam, jeszcze nie miałam planera rozwojowego 🙂

Instagram

Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.